Turi istoriją?

Nesvarbu, ar tu gali parašyti vos kelis sakinius, ar kelis puslapius vienu prisėdimu, Mitinio Žvėries programa kviečia tave išbandyti savo jėgas ir parašyti savo pasakojimą svetainei. 

Kviečiame ir toliau kurti Kaunui!

Užpildyk formą ir atsiųsk savo istoriją

    Miegamasis rajonas


    Atsidūriau ties riba dalinančia erdvę. Turbūt viskas dėl to ir maišosi galvoje - zvimbiantis piktas alkanumas kyla. Niekas neatmena, kada tai tiksliai įvyko. Kažkur daugiabučio laiptinėje, tarp 3 ir…

    Viršūnių žmogeliukai


    Už trijų pušų, poros posūkių, toli nuo žvyrkelio, netoli Ąžuolyno parko, medžių viršūnėse savo namukus statė maži cukraus žmogeliukai, kurie gyveno cukriniuose nameliuose, todėl labai džiaugėsi, kad…

    Paslaptingos akys


    Kur buvus, kur nebuvus Nemune pasirodė paslaptingos geltonos akys. Niekas iš karto nepamatė, tačiau šių akių savininko kūną dengė geležiniai šarvai, panašūs į įsimylėjėlių kabinas spynas ant tilto.…

    Kauniūkštis


    Prieš amžių amžius, gyveno toks žvėriūkštis vardu Kauniūkštis. Jis buvo didelis, gal kiek atgrąsus, bet labai labai geros širdies ir nuo pat pirmųjų dienų jis sau prisiėmė atsakomybę saugoti mylimą…

    Grožis


    Kas čia? Sniegas ant žemės. Čia tik šaldytas baltas lietus? Ar tai grožis, ar žvėris? Abu tai gali būt. Grožis akiai, kuo plačiau galime įsivaizduoti. Žvėris, šaltas, sunku pabėgti ir kartais taip…

    Šešėliai ir Šilainiai


    65 butas ketvirtame aukšte. Šilainiai. Ten tvyro netvarka ir viduryje virtuvės sėdi šešėlis. Šešėlis sėdėjo apsuptas kitų ilgų šešėlių: ilgų, plonų, kampuotų, apvalių, tačiau blyškesnių už centrinį…

    Mergaitė ir žvėris


    Seniai seniai sklido pasaka apie žvėrį, kuris gyvena Nemuno dugne. Jis buvo labai didelis ir raguotas. Žvėris mėgo pasirodyti tik tamsią naktį. Sykį ėjo maža mergaitė Vytauto tiltu ir ją užpuolė.…

    Labūnavos miškas


    Seniai, seniai, tamsiame ir ūkanotame Labūnavos miške, vaikščiojo mergina. Ji buvo žavi ir kerėjo voverės spalvos plaukais, tačiau tai nėra itin svarbu, nes tamsiame ir ūkanotame miške ji sutiko…

    Mamutų istorijos


    Kai ledynai dar šniokštė ir jų pakraščiais sliūkinėjo mamutai, o pirmieji medžiotojai ieškojo grobio, ledyno tirpsmas plovė žemę ir formavo upių vagas. Stoviu santakoj ir matau, kaip to meto mamutai…

    Vienaragis


    Šio tūkstantmečio pradžioje, kai naujoji istorija tik prasidėjo, šalia Kauno, netoli, gyveno šeima su paslaptimi. Nelabai kas žinojo, kad jie kažką slepia daržinėje, tik artimiausias kaimynas…

    Šeimos paslaptys


    Šią legendą atminu tik aš vienas ir tik aš galiu jums ją papasakoti. Senas praeivis kažkada mano proseneliui atnešė mažą medinę dėžutę, kurioje buvo galingas, pasaulį pakeisti galintis… dalykas.…

    Kitoks


    Tada kai Žemė buvo atvirkščia, lietus krito iš žemės, o saulė kaip kurmis įlysdavo į dugną, Požemių karalystėje, kurioje daug įvairių tunelių ir akligatvių, kurioje vietoje gatvių yra juodi takai, o…

    Muziejaus liūtas


    Seniai seniai, vaikystėje, kai buvau visai maža mergaitė, norit tikėkit, norit - ne, bet aš turėjau numylėtinį žvėrį - gražų, stiprų, galingą ir labai drąsų. Jis buvo žvėrių karalius liūtas. Man jis…

    Pyplių piliakalnis


    Bene įdomiausia ir paslaptingiausia vieta Kauno rajone yra Pyplių piliakalnis. Teko girdėti, kad šis piliakalnis gali būti garsus pilėnais, nors žemaičiai bando ieškoti jų pas save - Žemaitijoje.…

    Laisvės alėjos paslaptys


    Gūdžią naktį, Laisvės alėjos viduryje atsivėrė skylė. Anksčiau toje vietoje stovėjo fontanas, tačiau dabar ta skylė atrodė beribė. Joje nieko nebuvo matyt, galėjai tik kartais išgirsti garsią muziką…

    Jiesė


    Anais laikais, Jiesioj, šalia Kauno esančioje vietoje, kur tyvuliuoja gražiausia upė, augdavo aukščiausi medžiai, skraidydavo greičiausi paukščiai ir gyveno patys stipriausi ir drąsiausi to meto…

    Bonadisa


    Kartą, lygiai prieš 15621 metus gimė arba jau buvo gimusi tokia būtybė - Bonadisa. Ji buvo Kauno požeminio miesto karalaitės tarnaitė. Ji vienintelė iš to požemio patekdavo į paviršių ir vienintelė…

    Penkių kačiukų legenda


    Nesvarbu kuomet - vis tiek neatsiminsit, bet Kaune gyveno penki kačiukai, kurie atstovavo penkias skirtingas Kauno puses. Penki kačiukai, kiekvienas iš skirtingo skersgatvio. Visi turėjo žydras…

    Perkūno sloga


    Kai dar Garliavos apylinkėse gyveno Saulė… sugriaudėjo Perkūnas. Iš dangaus pradėjo kristi vanduo ir ledas. Visi galvojo, kad Perkūnas supyko ir siunčia visus į pražūtį. Realybė buvo tokia, kad…

    Ašaros


    Išaušo gražus liepos rytas. Nemuno ir Neries santakoje, didžiulė keista būtybė išniro iš vandens ir apgaubta rasos lašelių pajudėjo link miesto centro. Ši būtybė mieste gyveno jau begalę metų ir…

    Į PAGALBĄ RAŠANČIAJAM

    Galbūt tau pravers ši nedidelė mito struktūros apžvalga. Visi mitai skirtingi, bet kartu ir panašūs. Paskaityk ir bus lengviau kurti herojus ir padėti jiems jų stebuklingose kelionėse.

    Apie mito struktūrą

    Mitas labai dažnai gali būti suprantamas kaip kelionė. Fizinė (gali būti nuosekli nuotykių kelionė kaip Odisėjo), fizinė – dvasinė (pvz. labirinto kelionė kaip Hario Poterio) arba vien dvasinė (čia svarbu ne atstumas, o keliautoją keičiantys patyrimai), kuri teoriškai įmanoma ir nejudant iš vietos. Visais atvejais herojus pajuda kelionėn, patiria nuotykius, sukrėtimus ir patirtis, o tuomet grįžta pasikeitęs. Tai gali būti pavadinta Herojaus Kelione. Jos pagrindiniai taškai yra šie (rasite juos ir Homero, ir Šekspyro, ir J.R.R. Tolkien knygose, ir Holivudo filmuose. Ne visada tie taškai yra tiksliai tokie, tačiau žemiau pateikta schema tikrai pravers kaip pasakojimo šablonas).

    1. Išvykimas. Herojus priverstas leistis į kelionę. Įvyksta svarbus įvykis, verčiantis herojų ieškoti išeities ir nusistatyti sau kelionės tikslą. Tai gali
    būti nusivylimas esama padėtimi, išvarymas, kieno nors mirtis, skyrybos, bankrotas, žinia apie
    mirtiną ligą ir pan. Herojus yra priverstas išeiti iš savo komforto zonos į nežinomą teritoriją.
    2. Lemiamas žingsnis. Įvykis po kurio nebėra kelio atgal. Herojus įvykdo kažką, kas nebeleis jam sugrįžti. Parduoda namus, pasirašo sutartį, parašo
    atsisveikinimo laišką, perka bilietą, balnoja žirgą, pažeidžia įstatymą. Tokiu būdu jis iš ŽINOMOS
    teritorijos patenka į NEŽINOMĄ.
    3. Peripetijos. Priešai, draugai, mokytojai. Čia, o kartais ir ankstesnėse pakopose, išryškėja didžiausia kliūtis herojaus kelyje, arba didžiausias jo priešas. Tai gali būti žmogus ir ne žmogus: tironas, skriaudėjas, piktoji dvasia, drakonas, mirtina liga, žalingas įsitikinimas. Su priešu herojų sieja pats stipriausias jausmas ir sąmoningai ar nesąmoningai herojus keliauja į neišvengiamą susitikimą su juo. Peripetijose herojus patiria visą eilę nuotykių. Pakeliui sutinka kitus pakeleivius: mokytojus, draugus, apgavikus, mylimą žmogų. Jie visi herojui svarbūs tiek, kiek padeda arba trukdo nugalėti priešą. Herojus keliauja per nežinomą teritoriją ir mes laukiame kuo baigsis jo kelionė.

    4. Kulminacija. Mirtis ir prisikėlimas.
    Herojus susitinka savo priešą akis į akį. Stipriuose pasakojimuose kulminacija beveik visada yra
    dviejų dalių: mirties ir prisikėlimo. Tai yra: pirmoje kulminacijos dalyje herojaus gyvybė arba
    likimas pakimba ant plauko. Antroje kulminacijos dalyje herojus netikėtai nugali priešą.
    5. Nušvitimo momentas kulminacijoje. Tarp abiejų kulminacijos dalių labai dažnai atsitinka įvykis, galutinai perkeičiantis herojų ir tik to galutinio pasikeitimo dėka jis nugali. Čia herojui gali padėti draugai arba mylimieji, čia jis gali
    galutinai suprasti kas jam iki šiol trukdė. Herojus gali ir žūti nugalėdamas – tokios pasakojimo
    struktūros yra labiausiai dramatiškos, nes tiesiai nurodo į žmogiškojo likimo neišvengiamybę.
    6. Atomazga. Kelias atgal.
    Pasakojimas sugrįžta iš nežinomos teritorijos į žinomą. Parodoma, kas ir kaip pasikeitė. Paprastai tai yra palengvėjimo, o kartu melancholijos jausmas, nes šalia to, kas įgyta, įvertinama ir tai, kas prarasta kelionėje ir kovoje. Džiaugiamasi pasiektu tikslu, įgyta meile, draugyste, liūdima dėl žuvusių kovoje arba to, kas buvo paaukota vardan pergalės.

    PASAKOJIMO PERSONAŽAI

    MISTIKAS

    Šešioliktame amžiuje Kaune gyveno paslaptinga asmenybė. Jį vadino Mistiku. Liko taip vadinamas „Mistiko sąsiuvinis“ – keistas kūrinys, neatsargiam skaitytojui atnešantis mirtį. Tie, kas nemirdavo, tapdavo žinančiais. Tik žinantys arba žinančių palikuonys gali stoti į kovą su Žvėrimi. Žinantys priklauso Žvėries Draugijai.

    KAUNO ŽVĖRIS

    Vandenų būtybė, gyvenanti Požeminiame Kaune. Jis pasirodo naktį. Jis grobia skaisčias merginas. Jo ilgesingam žvilgsniui negalima atsispirti. Jį galima girdėti kvėpuojant ir riaumojant, kelią pas jį labai sunku surasti. Visą tiesą apie Žvėrį žino Žvėries Draugija. Miestas buvo sudaręs su juo sutartį. Sutartis yra nutrūkusi. Sutartį reikia atnaujinti ir Žvėris vėl sergės miestą nuo negandų.

    ŽVĖRIES DRAUGIJA

    Žmonės, paveldėję Mistiko sąsiuvinį ir žinantys apie Žvėrį. Jie laukia kol pasirodys Žvėries nugalėtojas ir yra pasiruošę jam padėti. Jie pažįsta vieni kitus, kartą per metus renkasi slaptoje vietoje pasitarti. Jie negali dalintis savo žiniomis tarpusavyje. Jie gali tik padėti nugalėtojui, jei toks atsiras.

    RŪMŲ PONIA

    Jos rūmai yra Kitoje pusėje. Ten išmokstama tarnauti ir paklusti. Tik išmokę tarnystės ir paklusnumo gali stoti Žvėries akivaizdoje.

    IRENA

    Jauna moteris, kurią pagrobė Žvėris. Ji paprasta ir skaisti. Graikiškai jos vardas reiškia „Taika“.

    NEVILIUS

    Jis yra tas, kuris turės padaryti visą darbą. Jis neturi jokių netikrų vilčių. Žino, kaip yra. Jis yra Mistiko mokinys. Šis pasakojimas yra jo kelionė pas Žvėrį.

    KELTININKAS

    Jis kelia žinančius į kitą pusę. Jis gyvena vienas su savo šunimi pašiūrėje Žiemos uoste.

    KEKTO

    Aštunkojė būtybė, potvynių ir atoslūgių operatorius. Kekto laisvai keliauja tarp Požeminio Kauno ir Saulėto Kauno. Jis yra ženklų rašytojas. Jo paliktus ženklus galima rasti ant visų miesto sienų. Legenda byloja, kad Kekto atvers kelią Žvėriui į Saulėtą Kauną sudaryti Sutarties su miestu.

    DIDYSIS KELIAUTOJAS

    Jis atneša žinias. Jis atsiranda ten, kur labiausiai reikia. Kai kas sako, kad jis yra Mistiko pasiuntinys.