Žvėriškai paslaptingas stalo žaidimas visai šeimai

KAUNO ŽVĖRIS

 

Riboto leidimo strateginis Kauno Žvėries stalo žaidimas skirtas ne tik kauniečiams, bet ir tiems, kurie niekada šiame  mieste nebuvo. Jį smagu žaisti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems: žaidžiant keliaujama iš Saulėtojo ir Požeminio Kauno, bandant sutikti  Kauno Žvėrį.

Žaidimą sukūrė Urtis Šulinskas: visoje Europoje gerai žinomas stalo žaidimų meistras, Vokietijoje jo darbai apdovanoti “Metų žaidimo” prizu. Urtis, kurdamas žaidimą, žvelgė į Kauną kaip daugybės kalnų ir laiptų miestą. Visi žaidėjai žino, kad laiptai, kopėčios, funikulieriai labai tinka stalo žaidimams, nes leidžia žaidėjams kilti į viršų, o kartais – kristi žemyn. Žaidimo dizainą sukūrė Darius Petreikis – atsakingas už Žvėries atvaizdo keliones po pasaulį ir mūsų visų namus.

Šis stalo žaidimas  atsirado iš “Kauno Žvėries pasakų knygos”. Knygoje sukurti personažai ir pasakojimai tapo žaidimo pagrindu. Ypač pasaka “Kaip Žvėris atpažįsta kaunietį”, kur aiškinama, kad tikras kaunietis yra žmogus, turintis paslapčių. Tad pagal paslaptis kauniečius galima suskirstyti į kelis luomus: Paslapčių Saugotojai, Paslapčių Ieškotojai, Paslapčių Kūrėjai, Paslapčių Nešėjai ir galiausiai – Slaptieji Kauniečiai. Todėl, ėmęsi žaisti, galėsite sau pasirinkti, kuriam luomui norite priklausyti pagal savo pomėgius ir charakterį.

Kauno Žvėries” žaidimą gali žaisti iki penkių žaidėjų, o pritaikytas jis visiems, nuo septynių metų amžiaus. Rašo, kad sužaisti galima per geras penkiolika minučių, bet tuo sunku patikėti, mat paprastai žaidėjai užtrunka ilgiau. Kodėl? Nes paskaito istorijas iš knygos, esančias žaidimo kortelėse, ir prasideda diskusijos apie miestus…

O ir vieno karto su šiuo žaidimu nepakaks, nes jis tikrai įtraukia!

Žaidimą galima įsigyti Kaunas 2022 biure (Laisvės al. 36), Kauno turizmo ir informacijos centruose bei internete.

Kurdamas šį žaidimą, norėjau žaismingai perteikti Kauno Žvėries kuriamą mitą. Pakviesti žaidimo metu ne tik gerai ir smagiai praleisti laiką, bet paskatinti ne tik kauniečius atrasti savo miesto paslaptis, bet ir pakviesti visus žaidžiančius, pamatyti Kauną naujomis akimis.

Urtis Šulinskas, žaidimo kūrėjas

Tie, kam jis patinka, turės draugą, galės su juo žaisti, netgi su savimi nešiotis. O tie, kas Žvėries nemėgsta, galės nuspriegti jį nuo žaidimo stalo. Visi bus laimingi. Ir, jei vieną dieną daržely, mokykloj ar darbe rasite savo kišenėje Žvėries figūrėlę, žinokite, kad išsipildė žaidimo iliustratoriaus-dizainerio svajonė.

Darius Petreikis, žaidimo dizaineris

Pagaliau Kaunas turi savo žaidimą. Stebiuosi, kad tik dabar, o kartu ir džiaugiuosi, kad jau turi! Šis miestas toks turtingas istorijų ir paslapčių, kad jų užteks keliems žaidimams. Labai džiaugiuosi, kad du talentingi kūrėjai: Urtis ir Darius, padovanojo miestui tokią dovaną!

Rytis Zemkauskas, Mitinio Kauno Žvėries programos kuratorius