KAUNO ŽVĖRIES PASAKŲ KNYGA

 

Ši knyga – Kauno Europos kultūros sostinės programa, perteikta pasakų pavidalu!
Skirta vaikams, tačiau labai pravers ir visiems suaugusiems. Knygoje yra gražus ir paslaptingas Kaunas ir Kauno rajonas, kauniečiai, Kauno legendos, Kauno dabartis, ateitis. Knyga be galo praturtina miestą - pasakoja apie milžinišką po mumis esantį Požeminį Kauną ir Saulėtąjį Kauną, kuriuo dabar rūpinamės. Ji kalba apie miestą globojantį Mitinį Žvėrį, apie Kauno Karalaitę, apie Kaune gyvenusius ir dabar gyvenančius žmones. Moko būti draugiškais, pilietiškais, atjausti, suprasti kaimyną ir kartu mylėti miestą. Tad “Kauno Žvėries pasakų knyga” kalba apie labai paprastus ir kasdieniškus dalykus, nes kultūros sostinės tikslai tokie ir yra. Kultūra yra gebėjimas kurti mažus stebuklus kasdienybėje.

PIRKTI

Knygą parašė Rytis Zemkauskas, o nupiešė Darius Petreikis. Darius yra ir Kauno Žvėries oficialiojo “pavidalo” autorius, laimėję tarptautinį konkursą.

Knygą recenzavo edukologai, ji puikiai tinka mokyklų ir darželių programoms. Ji buvo pristatyta Vilniaus knygų mugėje, ten jos paskaityti atėjo Lietuvos Prezidentas. Knyga keliauja po mūsų šalies ambasadas ir padeda garsinti Lietuvą, nes “Kauno Žvėries pasakų knyga” yra ne tik apie Kauną: ji tinka bet kuriam Lietuvos ir pasaulio miestui, ji gali būti pavyzdžiu kaip kultūros priemonėmis galima pagerinti miestiečių gyvenimą. Todėl angliškoji knygos versija su puikiu vertimu keliauja po visas Europos Sąjungos šalis.

Apie knygą trumpai galima pasakyti štai ką: JĄ REIKIA SKAITYTI. Tie, kas paskaito, iš karto pamilsta!

Ši knyga moko ne tik pažinti miestą, bet ir jį kurti, puoselėti, jungtis į bendruomenes, prisiimančias atsakomybę už savo mylimo miesto praeities atminimą bei ateities kūrimą.

Dr. Eglė Pranckūnienė, „Renkuosi mokytis“ įkūrėja

Tikras europietis tas Mitinis Kauno Žvėris, beprotiškai mylintis savo požemį, bet kartu kviečiantis keliauti ir pažinti kitus, ištiesti ranką ir atverti protą. Baisiai pavydu, kad Kaunas tokį nuostabų Žvėrį turi.

Arnoldas Pranckevičius, Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas

Šiuolikinės pasakos, kurias galima pamatyti tarsi filmą - daug vaizdų, spalvų ir kvapų. Verta paskaityti tiek namuose, tiek mokyklose ar net darželiuose.

Doc. dr. Lina Kaminskienė, VDU Švietimo akademijos Edukologijos tyrimų instituto vadovė