Teatro klubas su Kauno Žvėrimi keliauja pas vaikus

 

Kas nutinka, kai susijungia Nacionalinio Kauno dramos teatro „Edukacinis teatro kubas“ ir „Kaunas Europos Kultūros Sostinė 2022 programos išleista knyga „Kauno žvėries pasakų knyga“ – įdomus ir netikėtas teatrinis naratyvas online.

Nacionalinis Kauno dramos teatras kartu su Kaunas 2022 iki lapkričio 19 d. kvietė Kauno moksleivius ir jų mokytojus dalyvauti konkurse dviejų amžiaus grupių: nuo 5 metų iki 4 klasės ir vyresniųjų, 5-7 klasių moksleivius. Atsispiriant nuo knygos apie Kauno žvėrį, gyvenantį Požeminiame mieste, vaikai buvo kviečiami atlikti kūrybines užduotis. Mažieji improvizavo „Rytas Kauno kieme“ tema, o vyresnieji kūrė nuotaikingas serenadas Kauno karalaitei ir parengė trumpus filmukus. Nugalėtojams atiteko Nacionalinio Kauno dramos teatro edukacinės dirbtuvės „Teatro užkulisiai smalsiems“ (jaunesniųjų grupei) ir „Personažo kūrimo dirbtuvės“ (vyresniųjų grupei).

Konkurso organizatoriai sulaukė kūrybingų pasakojimų, atliktų virtualioje erdvėje, lauke ir klasėje. Jaunesniųjų grupės konkurso nugalėtojai: Kauno Šančių mokyklos- daugiafunkcinio centro Bitučių grupė, Kauno rajono Neveronių gimnazijos priešmokyklinė klasę bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto pradinės mokyklos 0A ir OB klasės rinkosi į virtualias dirbtuves su aktore Ieva Stašelyte. Aktorė Ieva net nuotoliniu būdu įkvėpė vaikus tyrinėti šešėlių teatrą, kartu kūrė lėlytes, sekė pasaką.

Įdomiausius darbus atsiuntę 5-7 klasių mokiniai laimėjo virtualias personažų kūrimo dirbtuves su aktorėmis Greta Šepliakovaite ir Jurgita Maskoliūnaite. Jaunosios aktorės pasakojo ir rodė scenos dėžutės maketą, kostiumų eskizus, dalinosi savo scenine patirtimi, kas joms pačioms padeda susikurti personažą. Virtualūs susitikimai vyko su KTU inžinerijos licėjaus teatro studijos ,,KUBAS” nariais, Kauno choreografijos mokyklos 3 šiuolaikinio šokio klasės mokiniais bei Juozo Naujalio muzikos gimnazijos šeštos klasės mokiniais.

„Man buvo įdomu stebėti, tiek konkurso dalyvių atliktus kūrybiškus vaizdo įrašus, tiek pačias dirbtuves. Įsitikinau, kad kūrybiškumui ribų, o juolab kliūčių nėra. Kūrybiški buvo ne tik vaikai, bet ir mūsų aktorės: ar kada nors matėte šešėlių teatrą po drabužių džiovykle, ar žinojote, kad populiarus kompiuterinis žaidimas „Sims“ gali lengvai pagelbėti kuriant personažo eisenas? Ieva, Greta ir Jurgita kūrybiškai įgyvendino net 7 virtualias dirbtuves! Ačiū aktorėms ir dalyviams”, – pasakojo edukacinės veiklos koordinatorė Inga Samoškaitė.

Mitinis Kauno žvėris ir teatro personažai snaudžia. Jie būtinai atbus. Laukite.

Kaunas ir Kauno rajonas 2022-aisiais taps Europos kultūros sostine.

Projektas įgyvendina 8 krypčių programą, kurios svarbi dalis – kultūros partnerysčių projektai, vystomi su 64 kultūros organizacijomis. „Kaunas 2022“ – tai judėjimas iš laikinosios sostinės šiuolaikinės link, vykdant projektus, skatinančius pokytį Kauno kultūros sektoriuje.

Nuotraukose – nuotaikingos dirbtuvių akimirkos.