Viena ryškiausių Lietuvos grafikių, Kauno Antano Martinaičio mokykloje šio meno mokanti mokytoja Aistė Ramūnaitė, šiemet savo mokinius pakvietė kartu fantazuoti ir sukurti Mitiniui Kauno Žvėriui draugą.

Šiais metais mokytoja su mokiniais plėtojo ir įkvėpimo sėmėsi analizuodami Mitinio Kauno Žvėries idėją. Kodėl jam nenupiešus draugo? Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos simbolis – paukštis. „Koks galėtų būti mokyklos Mitinis paukštis?, Gal jis mokyklos simbolio geriausias draugas: budinantis, įkvepiantis, giedantis? Gal jis mokinių Pegasas?“, – šie ir kiti klausimai buvo gvildenami su mokiniais, kurių darbuose nugulė ne tik mitiniai gyvūnai, bet ir atsiskleidė kiekvieno iš jų charakterio bruožai. Mokytoja teigia, kad vaikai piešė uoliai, lyg tikrai jaustų, matytų ir girdėtų šio Mitinio paukščio sparnų plazdėjimą. „Manome, kad jo vardas galėtų būti Martynas!“

Jau keletą metų iš eilės studijuojantiems grafiką mokiniams, pirmąją mokslo metų užduotį grafikė sieja su vaizduote ir fantazija. Jos manymu, tai puiki galimybė pažinti paties dailininko asmenybę.

Šie Mitiniai paukščiai – Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos 9 -11 klasių mokinių darbai: Adrėja Sidorčiuk 9 F, Aistė Adomavičiūtė 9 F, Aistė Pilipavičiūtė 10 B, Aistė Vazgytė 10 A, Austėja Čepėnaitė 10 A, Dalia Jokubaitytė 9 F, Danielė Slautaitė 10 A, Dovilė Jurkevičiūtė 10 A , Eglė Valantiejutė 10 A, Erika Premeneckaitė 11 A, Giedrė Pilipavičiūtė 11 B, Gintarė Eimutytė 10 A, Ieva Petrauskaitė 9 F, Julija Dorelaitytė 10 B, Julija Garmutė 9 F, Lukrecija Lodaitė 9 F, Lukrecija Skapčiūtė 10 B, Meda Bagdonavičiūtė 9 F, Monika Savickaitė 10 B, Neda Dangytė 10 B, Nikolė Rimeikaitė 10 B, Saulina Vasiliauskaitė 10 A, Ugnė Pamakštytė 10 B, Vitalija Stiklioraitytė 9 F.