Šaltiems vakarams – šiltos Kauno Žvėries audio pasakos

 „Šaltiems vakarams – šiltos Kauno Žvėries audio pasakos”,- tokiu šūkiu „Kaunas 2022“ programos organizatoriai kviečia tamsius ir niūrius žiemos vakarus spalvinti drauge su miestą globojančio Mitinio Žvėries pasakomis, kurios jau šią savaitę audio formatu nuguls į  „Youtube“ ir „SoundCloud“ platformas ir bus pasiekiamos plačiajai visuomenei. 

Jau anksčiau pristatytoje „Kauno Žvėries pasakų knygoje“, skirtoje vaikams ir jų tėveliams, buvo galima susipažinti su Mitiniu Kauno Žvėrimi ir jo nuotykiais mieste. Be to, knygoje, pasitelkiant pasakas, vaizdžiai ir įtaigiai yra pasakojama Kaunas – Europos kultūros sostinės 2022, programa, jos vertybės bei idėjos. Paslaptingas istorijas apie Kauną ir Kauno rajone į knygą suguldė jų autorius Rytis Zemkauskas,  iliustravo Darius Petreikis.

Vos pasirodžiusi knyga sulaukė itin palankaus vertinimo ne tik iš vietinių kauniečių, bet ir miesto svečių. Dar didesnę auditoriją knygos turinys pasiekė praėjusių metų rugsėjį, kuomet LRT radijas, „Vakaro pasakos“ programos metu, transliavo dešimtį istorijų, kurias įgarsino pats knygos autorius. Būtent palankūs vertinimai ir susidomėjimas lėmė, jog visą knygą, tai yra 30 pasakų, buvo nuspręsta įgarsinti ir išleisti audio formatu. 

„Kuomet gimė mintis įgarsinti pasakas, nekilo abejonės, kas tai turi padaryti – Ryčio Zemkausko balsas šiam žanrui labai tinkamas. Labai džiaugiamės, kad pasakos dabar bus prieinamos ne tik fiziniu knygos pavidalu – jos galės būti visur ir visada su klausytojais audio įrašo formate“,- apie pasirodysiančią audio knygą kalbėjo „Mitinio Kauno Žvėries“ programos koordinatorė Renata Bartusevičiūtė. 

Garsinės knygos „Kauno Žvėries pasakų knyga“ pasakos bus pasiekiamos „Kaunas 2022“ grojaraščiuose „Youtube“ ir „SoundCloud“ platformose, paieškoje naudojant grotažymes #kaunozveris. Turinys yra atviras ir prieinamas visiems nemokamai.  

Programos „Kaunas 2022“ organizatoriai primena, jog šiemet Kaunas ir Kauno rajonas taps visos Europos scena, o miestas – vieta, kurioje kultūros šiemet išvengti tikrai nepavyks – bus surengta daugiau kaip 40 festivalių, per 60 parodų, daugiau kaip 250 scenos meno renginių, iš kurių daugiau nei 50 premjerų, daugiau nei 250 koncertų. O didysis Europos kultūros sostinės metų titulo atidarymo renginys „Sukilimas“ miestiečių laukia jau sausio 22 d., 19:30 val. Pilnos atidarymo renginių programos ieškokite kaunas2022.eu/sukilimas ir mobiliojoje programėlėje „Kaunas 2022“.