Vyriškas kvapas

Kartą Natanas grieždamas smuiku, pastebėjo žvilgsnį. Ir tai buvo žvilgsnis kupinas susižavėjimo. Tačiau jaunasis muzikantas, vis gaudė tą žvilgsnį, nes jam vis labiau norėjosi būti pastebėtam. Ir jam buvo nesvarbu, kad į jį karštai žvelgė ne jo mylimoji Rachelė…
Kai muzika užlieja širdį…
Jaunasis litvakas, vis labiau jautė, jog kažkas jį pastebėjo. Natanas prikando lūpą. (Koks tai jausmas?)
Natano delnai sudrėko ir jaunajam žydui sukuteno ten, kur paprastai plazda drugeliai. Negana to – nutrūko smuiko styga. Muzika nutilo. Natanas susigėdo. Kaktą išmušė prakaitas. Ir jaunas vyras pasijuto nepatogiai.
O asmenybė, kuri žvelgė į Nataną – nusišypsojo.
Vaikinas nesuprato, kodėl jį užklupo toks keistas jausmas, dar iki tol nepatirtas jausmas. Tik Natanas išraudo – jis susijaudino…
Kas nutiko Natanui? Jo muzikos klausėsi jaunuolis, vyriškos lyties klausytojas ir jis niekada nebuvo patyręs tokio jausmo, nors ir buvo ganėtinai tolerantiškas Raišo poeto prigimčiai. Netgi buvęs neutralus.
Natanas nesijautė nepatogiai, jam tai patiko. Jam patiko, kai žavisi jo smuiko garsais. Kai žavisi juo. Aukštaūgis – tamsių plaukų kaunietis, tą akimirką suprato, kad gerbėjai, kurie klausosi jo muzikos, nebūtinai turi būti – moterys.
Tas vaikinas panoro susipažinti su Natanu. Natanas mandagiai ištiesė jam ranką. Tiesa, šiek tiek rausdamas. Bet, kad ir kaip atrodytų keista, ir Natano, ir gerbėjo vyzdžiai, sveikinantis, buvo labai išsiplėtę.

– Jūs labai kvepiate…
– Tai levandos. Mėgstu šį eterinį aliejų. O nuo jūsų dvelkia vyriškumu…
(Natanas nusišypsojo, nuleidęs akis)
– Tiesą sakant, aš niekada dar taip nesijaučiau. Nežinau, kas man nutiko. Aš turiu merginą…
– Atsipalaiduok. Galiu kreiptis ,,Tu”?
– Taip, žinoma!
– Ar tu užsiėmęs šį vakarą?
– Šįkart ne.
– Gal nori į vakarėlį?

*** Natanas kiek pagalvojęs, nejučia sutiko kartu eiti į vakarėlį ***

– Gerai.
– Tuomet eime!

(Naujasis draugas paėmė Natano šlapią delną ir vedėsi paskui save)

Natanas dar niekada taip nesijautė. Jis šoko, atsipalaidavo ir apimtas begalinio susijaudinimo net nepastebėjo, kaip pradėjo bučiuotis su savo vakarėlio draugu.

*** Kitą dieną, kai Ida paklausė, kodėl Natanas neatėjo vakare gerti kakavos, Jos pusbrolis pasijuto nepatogiai ir prisimindamas vakarykštę naktį, gėdingai prikando lūpą, tačiau nauji pojūčiai jam sukėlė sąmyšį. Jam vis labiau norėjosi patirti daugiau. ***

Pasakojimą sukūrė ir padovanojo Kipras Marcalis