Tamsiausia naktis metuose

Tai buvo tamsi tamsi naktis, turbūt pati tamsiausia naktis metuose. Per ją įvyko nepamirštamas įvykis, kuris po to buvo pasakojamas dar daug daug metų.

Viskas vyko Garliavoje. Tuo metu ten trumpam buvo apsistojęs baisus, gal 15 metrų aukščio padaras. Raudonasis monstras, kaip jį praminė kiemų vaikai. Jis buvo tamsiai raudonas, žvilgantis ir buvo baisiausiai liūdnas, nes labiausiai gyvenime jis nemėgo būtent raudonos spalvos.

Ši būtybė buvo gan sociali, tad nusprendė, kad geriausias sprendimas bus, jeigu jis pasikvies savo pusbrolį drakoną iš Lenkijos, kad šis sugalvotų kaip pasikeisti kūno spalvą, kad Garliavos vaikai į jį pirštais nebadytų ir Raudonuoju monstru nevadintų.

Pusbrolis iš Lenkijos apsilankė ir sėdėdamas ant transformatorinės, sumanė, kad Raudonąjį būtų galima perdažyti.
Kadangi, buvo tamsiausia naktis metuose, niekas nepastebėjo kaip tamsoje, viena būtybė perdažė purškiamais dažais kitą būtybę, palinkėjo sėkmės ir išskrido atgal į savo šalį.
Išaušo rytas ir Garliavos apylinkėse, į mokyklą ėjo vaikai, o gatvėse, lyg pasipūtęs kovas vaikščiojo Mėlynasis monstras.

Istorija sukurta Kūrybinio rašymo seminaro „Pradėk rašyti dabar!” metu, istoriją dovanoja seminaro dalyviai iš Garliavos.