Vilniaus knygų mugėje pristatyta Kauno Žvėries pasakų knyga

 

„Miestas tampa tikru miestu tik tada, kai jo viduje, jo požemiuose, apsigyvena Žvėris. Nuo tos akimirkos miestas liaujasi būti laikinas. Jis tampa amžinu“, – tokiomis eilutėmis pradedama Kauno Žvėries pasakų knyga, skirta vaikams ir jų tėvams. Knygą, pristatančią Europos kultūros sostinės vertybes ir idėjas, išleido ir Vilniaus knygų mugėje pristatys šiam titului besiruošianti organizacija „Kaunas 2022“.

Autoriai – visi kauniečiai

„Labai tikiuosi, kad kauniečiai ir ne tik jie Žvėrį pamils ir jo knyga apsigyvens daugelio namuose. Su Žvėrimi ateina daugybė gražių dalykų apie Kauną – ateina Saulėtasis Kaunas, Požeminis Kaunas, Kauno Karalaitė ir jos svita, o kiek dar kitų personažų. Manau, kad miestas ką tik labai praturtėjo“, – įsitikinęs knygos tekstų autorius ir „Kaunas 2022“ mito programos kuratorius Rytis Zemkauskas. Tiesa, jis prašo jo autoriumi nevadinti – juk daugybę galimų istorijos variacijų ir mito sluoksnių jau kuris laikas kuria į istorijų pasakojimo ir kūrybinio rašymo dirbtuves buriami kauniečiai. Be to, visas anksčiau sukurtas legendas į vieną vietą „Kaunas 2022“ kvietimu surinko etnologai.

Mitinis Kauno Žvėris ir jo istorija yra pasakojimas apie visus kauniečius, kartu ir kelionė per  epochas, pristatanti šiuolaikinį daugiaveidį Kauną. Pasakų knygą sudaro trisdešimt gausiai iliustruotų trumpų istorijų apie požeminius kambarius, Kauno modernizmą, Šilainius, Kauno karalaitę, Nemuno ir Neries santaką, vaiduoklius, būdus nugalėti baimę ir ilgesį. Pabaigoje laukia pikantiškas priedas – kauniečių, arba „jo!“, žodynėlis. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad linksmai nutęstas „jooo!“ reiškia „labai gerai“,  o paprastai nutęstas – „galbūt“? Žvėries nuotykius knygoje iliustravo tarptautinį idėjų konkursą laimėjęs dizaineris Darius Petreikis.

Kauno Žvėries pasakų iškart išleista dviem kalbomis. Neabejojama, kad angliškoji versija taps labai netikėtu ir  itin geidžiamu suvenyru iš Kauno, pasieksiančiu pasaulio lietuvių, kitų Europos kultūros sostinių ir Kauno bičiulių visoje planetoje knygų lentynas.

Pristatys Vilniaus knygų mugėje

Pačiame mugės įkarštyje, po pietų pertraukos penktadienį 13 val. pasakų knyga bus pristatyta LRT salėje 5.1. Čia fantastinėmis ir realiomis mintimis bei įžvalgomis apie šiuolaikinį mitą dalinsis rašytoja Daiva Čepauskaitė, žvėries kūno autorius Darius Petreikis ir „Kaunas 2022“ kuratorius Rytis Zemkauskas.

Iškart po oficialaus knygos pristatymo jos autoriai keliaus į jungtinį „Kaunas 2022“ ir Kauno menininkų namų stendą artimiau pažindintis su skaitytojais. Čia penktadienį ir šeštadienį 14–15 val. čia pat įsigytą savąjį pasakų knygos egzempliorių bus galima pažymėti Kauno mitinio Žvėries antspaudu.

Kauniečių sala knygų mugėje įsikurs pakeliui iš 3-ios į didžiąją grožinės literatūros salę (5 salė) – jos įkūrėjai kviečia plaukiant per mugę dairytis bokšto-švyturio. Šiame stende taip pat bus galima susipažinti su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ idėjomis ir veikla bei gauti dovanų išskirtinį atviruką. Greta interesantų lauks Kauno menininkų namų Kultūros infocentro komanda su kultūros pilnais savo leidiniais ir visiškai nauju renginių kalendoriumi.