Rastas Kauno Žvėries dantis!

Mitinio Kauno Žvėries danties (at)kūrimas įvyko!

Senasis Kauno Senamiesčio grindinys savyje talpina tūkstančius praeivių žingsnių, nugirstų istorijų nuotrupas, o dabar, vykstant rekonkstrukcijai ir kasinėjimams, čia buvo surasti Mitinio Kauno Žvėries danties fragmentai!

Mitinis Kauno Žvėris yra pats seniausias miesto upių ir požemių gyventojas, tad atkurti jo pamestą dantį buvo smagus užsiėmimas, tačiau kartu ir nelengvas darbas. Čia reikėjo daug išmonės, nes Žvėris labai paslaptingas ir tik retam jį pasiseka pamatyti. Kūrybinės misijos ėmėsi Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto 4D katedros Keramikos specializacijos vadovas, keramikas doc. Remigijus Sederevičius.

Kauno Žvėries dantis  atkūrimo procese atspirties tašku buvo kelių milijonų senumo fosilijų, pavyzdžiui, didžiojo jūrų plėšrūno megaladono dantys, kurie atitiko savo trikampe forma. Pasak keramiko Remigijaus,  „net ir jie mūsų įsivaizduojamai mitinei būtybei, kuri yra nenusakomo dydžio, buvo per maži. Pagal atkuriamo danties mastelį, mūsiškis Mitinis Žvėris turėtų būti bemaž pusės Laisvės alėjos dydžio”.(At)kurto Kauno Žvėries danties skulptūros pagrindas pagamintas iš akmens masės – tai kaulinio danties medžiagos atitikmuo, o  ant viršaus dantis padengtas kauliniu porcelianu. „Tikslo, atkartoti dantį anatomiškai – nebuvo, kadangi pats Žvėris leidžia interpretuoti, fantazuoti, tačiau, manau, kad joks dantistas, pamatęs skulptūrą, neras labai daug prie ko „prikibti“”, – šypsodamas pasakoja keramikas R.Sederavičius.

Didžiausios danties skulptūros Lietuvoje atidarymas įvyko gegužės 20 d. (penktadienį) 18:00 val. netoli Kauno pilies prieigų, Jonavos ir A. Jakšto gatvių sankryžos pėsčiųjų salelėje. Ten Kauno Žvėries dantį galima rasti ir dabar.