Pagaliau jis čia – Kauno Žvėries stalo žaidimas

Turtingas istorijų ir paslapčių Kaunas pagaliau turi savo stalo žaidimą, kurį miestui sukūrė stalo žaidimų Oskarą Berlyne laimėjęs Urtis Šulinskas. Visai šeimai skirtas stalo žaidimas „Kauno Žvėris“ kviečia keliauti Saulėtojo ir Požeminio Kauno labirintais bei sužinoti kuo daugiau paslapčių apie šį miestą.

Riboto leidimo strateginis Kauno Žvėries stalo žaidimas skirtas ne tik kauniečiams, bet ir tiems, kurie niekada šiame mieste nebuvo. Jį smagu žaisti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems: žaidžiant keliaujama iš Saulėtojo ir Požeminio Kauno, bandant sutikti Kauno Žvėrį. Žaidimo kūrėjas sako, kad kuriant žaidimus, jam svarbiausia, jog jie būtų edukaciniai ir prasmingi, lavintų vaizduotę ir kitus gebėjimus.

„Kurdamas šį žaidimą, norėjau žaismingai perteikti Kauno Žvėries kuriamą mitą. Pakviesti žaidimo metu ne tik gerai ir smagiai praleisti laiką, bet paskatinti ne tik kauniečius atrasti savo miesto paslaptis, bet ir pakviesti visus žaidžiančius, pamatyti Kauną naujomis akimis“, – sako U.Šulinskas.

Žaidimą gali žaisti 2-5 žaidėjai nuo 7 metų amžiaus. Pagrindinis jo tikslas, pasitelkus išmintį ir gudrumą, surinkti kuo daugiau Kauno paslapčių. Kokios paslaptys apie Kauną ir jo Žvėrį atsivers žaidžiantiems? Žaidžiantieji sužinos, kodėl Žvėris dažniau pietauja Kauno mariose, o ne Nemune, kokių moliuskų galima rasti Santakoje, kokiuose namuose gyvena vaiduokliai ir kada gali pasitaikyti galimybė susitikti Kauno Žvėrį. Iliustracijas šiam žaidimui kūrė dizaineris Darius Petreikis, kuris ankščiau iliustravo ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” išleistą Žvėries pasakų knygą.

Pagaliau Kaunas turi savo žaidimą. Stebiuosi, kad tik dabar, o kartu ir džiaugiuosi, kad jau turi! Šis miestas toks turtingas istorijų ir paslapčių, kad jų užteks keliems žaidimams. Labai džiaugiuosi, kad du talentingi kūrėjai: Urtis ir Darius, padovanojo miestui tokią dovaną!“, – sako „Kaunas 2022” programos „Mitinis Kauno Žvėris“ kuratorius Rytis Zemkauskas.

Paslaptis žaidėjai renka ir žaidžia pasitelkę keturių tipų „eitukus“, kuriuos kiekvienas gali pasirinkti pats. Galima žaisti būnant Paslapčių saugotoju, kuriam Žvėris pasirodo drąsiai, žinodamas, kad jis niekam neišplepės. Arba galima būti paslapčių ieškotoju, kuris viską žino ir nuo jo neįmanoma pasislėpti, galbūt paslapčių kūrėju arba slaptuoju kauniečiu, sutinkamu Kėdainiuose, Palangoje, Alytuje, ir net ne Lietuvoje.

„Pagaliau turime galimybę pačiupinėti Mitinį Žvėrį. Tie, kam jis patinka, turės draugą, galės su juo žaisti, netgi su savimi nešiotis. O tie, kas Žvėries nemėgsta, galės nuspriegti jį nuo žaidimo stalo. Visi bus laimingi. Ir, jei vieną dieną daržely, mokykloj ar darbe rasite savo kišenėje Žvėries, paslapčių ieškotojo, kūrėjo, saugotojo, nešėjo ar slaptojo kauniečio figūrėlę, žinokite, kad išsipildė žaidimo iliustratoriaus-dizainerio svajonė“, – pasakojo žaidimui dizainą sukūręs iliustratorius Darius Petreikis.

Tiek knyga, tiek stalo žaidimas yra skirti susipažinti su „Kaunas 2022” programos „Mitinis Kauno Žvėris“ kuriama legenda apie miestą. Žaidimas yra nepriklausomas nuo knygos, jo taisyklės ir siužetas yra suprantamas, net ir jos neperskaičius. Pasak D.Petreikio, bet kokia pasaka ar mitas žadina fantaziją, praplečia vaizduotę, o žaidimas tą gali padaryti dar stipriau, nes tai, ką liečiame, mūsų protas priima kaip realybę.

„Kauno Žvėries“ žaidimą bus galima įsigyti nuo penktadienio Kauno turizmo informacijos centruose „Kaunas In“ ir jų internetinėje parduotuvėje http://www.visit.kaunas.lt