KAUNO ŽVĖRIES PASAKŲ KNYGA atsirado kaip būdas papasakoti Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 programą taip, kad ir vaikas suprastų. Kita vertus, knygą gali skaityti ir suaugęs. Dar kita vertus, knygą gali skaityti bet kas, net tie, kurie nieko nežino apie Europos kultūros sostinę. Taip yra dėl to, kad kultūros sostinė baigsis, o štai Žvėris toliau gyvens Saulėtajame ir Požeminiame Kaune.

Knyga rašyta Nidoje ir Barselonoje, redaguota Vilniuje ir Kaune, piešta Kaune ir prie Norvegijos fiordų.

Kauno Žvėries pasakų knygos autorius – Rytis Zemkauskas. Rytis gimė Kaune ir Kauno Žvėrį truputį pažįsta nuo vaikystės. Knygos iliustracijas sukūrė Kauno Žvėries pavidalo konkurso nugalėtojas Darius Petreikis. Darius gimė Palangoje ir ten ne kartą yra sutikęs įvairių žvėrių, brendančių iš jūros.


Knyga išleista lietuvių ir anglų kalbomis. Angliškoji knygos versija gimė Oksfordo universitete bendradarbiaujant dviem doktorantams: sociolingvistei Skaistei Aleksandravičiūtei ir literatūrologui Andrzej Stuart-Thompson. Kauno Žvėris yra tikras europietis, žodžiu.

Knygą įsigyti galima Kaunas2022 biure (Laisvės alėjoje 36),  Kauno turizmo informacijos centre (Rotušės aikštė 15) arba internetu.

ŽVĖRIS KELIAUJA

Knygos „Didžioji Kauno Žvėries pasakų knyga” pristatymas gali būti įgyvendintas pačiomis įvairiausiomis ir kūrybiškiausiomis formomis! Žvėris gali ir nori dalyvauti knygų mugėse, literatūros renginiuose, mugėse, eisenose, karnavaluose.

Knygą pristatyti ir papasakoti visas Kauno Žvėries paslaptis gali jos autorius Rytis Zemkauskas bei Mitinio Kauno Žvėries programos komanda.  Knyga – puiki dovana įvairiomis progomis. Knygos personažai ir Žvėris gali keliauti įvairiais formatais. Knygos personažai turi tikrus kostiumus, vienas iš tokių pristatymų įvyko karnavale Rijekoje, Kroatijoje bei šalia Kauno – Europos kultūros sostinės būstinės, Laisvės  alėjoje.

„Tokio Žvėries, kokį turi Kaunas, nerasi niekur. Jis įsitaisęs ne kokioje nors oficialioje emblemoje, bet galima sakyti, miesto širdyje, smegenyse, kepenyse. Jis varinėja miesto kraują, kuria sapnus ir mistinius nuotykius, gamina prisiminimų fermentus, šiaušia vaizduotę. Jis yra miesto globėjas, šeimininkas, jo gyvastis, atmintis, ateitis ir stebuklingoji galia.“

Daiva Čepauskaitė, poetė

„Tikras europietis tas mitinis Kauno Žvėris, beprotiškai mylintis savo požemį, bet kartu kviečiantis keliauti ir pažinti kitus, ištiesti ranką ir atverti protą. Baisiai pavydu, kad Kaunas tokį nuostabų Žvėrį turi. O gal kiekvienas jį galime rasti ir savyje?“.

Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas

„Ši knyga moko ne tik pažinti miestą, bet ir jį kurti, puoselėti, jungtis į bendruomenes, prisiimančias atsakomybę už savo mylimo miesto praeities atminimą bei ateities kūrimą“.

Dr. Eglė Pranckūnienė, „Renkuosi mokyti“ įkūrėja

„Šiuolaikinės pasakos, kurias galima pamatyti tarsi filmą – daug vaizdų, spalvų ir kvapų. Verta paskaityti tiek namuose, tiek mokyklose ir net darželiuose.“

Doc. dr. Lina Kaminskienė, VDU Švietimo akademijos Edukologijos tyrimų instituto vadovė