KAUNO ŽVĖRIES PASAKŲ KNYGA išleista ir ją galima gyvai įsigyti Kaunas2022 biure.

Nuo šiol “Kauno žvėries pasakų knygą” ir angliškąją versiją “Tales of the Beast of Kaunas” galite įsigyti ir internetu ČIA

Žvėries knyga


 

KAUNO ŽVĖRIES PASAKŲ KNYGA atsirado kaip būdas papasakoti Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 programą taip, kad ir vaikas suprastų. Kita vertus, knygą gali skaityti ir suaugęs. Dar kita vertus, knygą gali skaityti bet kas, net tie, kurie nieko nežino apie Europos kultūros sostinę. Taip yra dėl to, kad kultūros sostinė baigsis, o štai Žvėris, Karalaitė ir kiti geri žmonės toliau gyvens Saulėtajame ir Požeminiame Kaune.

KAUNO ŽVĖRIES PASAKŲ KNYGOS autorius – Rytis Zemkauskas, tačiau jis ne viską pats sugalvojo, nes Kaune visada buvo legendų apie požemius, karalaites ir įvairius žvėris. Rytis gimė Kaune ir Kauno Žvėrį truputį pažįsta nuo vaikystės. Knygos iliustracijas sukūrė Kauno Žvėries pavidalo konkurso nugalėtojas Darius Petreikis. Darius gimė Palangoje ir ten ne kartą yra sutikęs žvėris, brendančius iš jūros. Darius dar sukūrė ir naujų knygos personažų, iš kurių visiems ypač patinka Lankininkas ir Strėlininkas.

Žvėries knygos personažai jau keliauja po pasaulį. Štai Karalaitė su savo kariuomene jau suspėjo aplankyti Kroatijos miestą Rijeką:

O štai ta pati Karalaitė su Lankininku, Strėlininku ir kitais pavaldiniais atkeliavo į centrinę Kauno – Europos kultūros sostinės būstinę Laisvės Alėja 36, kur, kaip sakėme, ir galima gyvai įsigyti KAUNO ŽVĖRIES PASAKŲ KNYGĄ.

Knyga rašyta Nidoje ir Barselonoje, redaguota Vilniuje ir Kaune, piešta Kaune ir prie Norvegijos fjordų, o angliškoji knygos versija gimė Oksfordo universitete bendradarbiaujant dviems doktorantams: sociolingvistei Skaistei Aleksandravičiūtei ir literatūrologui Andrzej Stuart-Thompson.

Kauno Žvėris yra tikras europietis, žodžiu.

Su šia knyga Kauno – Europos kultūros sostinės pasakojimai ateina į kiekvieno lietuvio ir europiečio namų biblioteką, o knygos ir kauniečių parašytų istorijų motyvais bus kuriami didžiųjų Kaunas 2022 renginių spektakliai.

 

O štai ką apie knygą mano jos skaitytojai:

„Labai patiko. Kad Kaune iš tikro taip būtų, kaip knygoje aprašyta, tai būtų geras!”

(Gimnazistė)

 

„Tokio Žvėries, kokį turi Kaunas, nerasi niekur. Jis įsitaisęs ne kokioje nors oficialioje emblemoje, bet, galima sakyti, miesto širdyje, smegenyse, kepenyse. Jis varinėja miesto kraują, kuria sapnus ir mistinius nuotykius, gamina prisiminimų fermentus, šiaušia vaizduotę. Jis yra miesto globėjas, šeimininkas, jo gyvastis, atmintis, ateitis ir stebuklingoji galia.”

(Poetė)

 

„Dabar žinosiu, kam suversti kaltę už prastą laimikį Nemune”

(Žvejas)

 

„Ši knyga moko ne tik pažinti miestą, bet ir jį kurti, puoselėti, jungtis į  bendruomenes, prisiimančias atsakomybę už savo mylimo miesto praeities atminimą bei ateities kūrimą.”

(Mokytoja)

 

„Ši knyga turi atsirasti kiekvienuose Kauno namuose”

(Dizaineris)

 

„Tikras europietis tas mitinis Kauno Žvėris, beprotiškai mylintis savo požemį, bet kartu kviečiantis keliauti ir pažinti kitus, ištiesti ranką ir atverti protą. Baisiai pavydu, kad Kaunas tokį nuostabų Žvėrį turi. O gal kiekvienas jį galime rasti ir savyje?“

(Diplomatas)

 

“Man tai patiko labai vaiduokliai”

(Darželinukas)

 

“Šiuolaikinės pasakos, kurias galima pamatyti tarsi filmą – daug vaizdų, spalvų ir kvapų. Verta paskaityti tiek namuose, tiek mokyklose ir net darželiuose.”

(Profesorė)

Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla kartu su Kaunas 2022 programomis „Mitinis Kauno žvėris“ ir „Kylantis Kaunas“ kvietė jaunuosius kūrėjus pavaizduoti Kauno žvėries pasakų knygos motyvus. Moksleiviai lipdė, dažė, animavo, klijavo ir atkūrė žvėries pavidalą: https://bit.ly/3dLhZoE. Dėkojame visiems jauniesiems menininkams, dalyvavusiems konkurse 👏